Szlakiem podkowca

Forum.Przyroda.org

Kontakt

Jolanta Węgiel
Wydział Leśny
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 28
60-651 Poznań

Mapa strony

  • Unique Visitor:305,718
  • Visitors:
    • Today:923
    • This year:377,821

Lubię nietoperze, bo…” – no właśnie! Powodów jest mnóstwo. Zapadły już decyzje co do najciekawszych wypowiedzi na ten temat – konkurs rozstrzygnięty!

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy! W naszej opinii zdanie „Lubię nietoperze, bo…” najciekawiej uzupełnili: mhejduk, Małgorzata Czaja („wypowiedź plastyczna”) i Kamila Rucińska. Wyróżniliśmy też prace Anny Pawełczyk oraz Katarzyny Zięciny. Nagrody - Poradniki Ochrony Nietoperzy - wyślemy tradycyjną pocztą. Gratulujemy!

A oto zdanie, które najbardziej nas ujęło: „Lubię nietoperze, bo wychowując się na obozach chiropterologicznych,  od zawsze uważałam, że jestem w jakiś sposób do nich podobna. Odmienna od reszty, ale właśnie przez to wartościowa (tak jak one „odstają” w pewien sposób od innych ssaków). Poza tym, uważane przez niektórych za straszne, nietoperze są jednocześnie chyba najurokliwszymi zwierzętami jakie jestem sobie w stanie wyobrazić.”

Serdecznie dziękujemy za miły odzew! Radość jest tym większa, że Wasz kontakt z nami przyczynia się do ochrony nietoperzy. Poradniki trafią bowiem do miłośników tych zwierząt, a znając życie, będą się oni dzielić swoją pasją z innymi.

Pozdrawiamy! Redakcja

Poniżej - praca plastyczna Gosi Czai.